Kategorie

Kawiarnie kultowymi miejscami

Kawiarnie stały się w obecnych czasach miejscami kultowymi. To nie tylko lokale, w których możemy po prostu wypić filiżankę kawy. To coś zdecydowanie więcej.

Kawiarenki są znakomitymi miejscami na spędzenie pierwszej randki. To tutaj odbywają się liczne imprezy urodzinowe oraz imieninowe. Sprzyjająca, spokojna atmosfera lokali z kawą pozwala nam też na relaks oraz odpoczynek. Wielu z nas udaje się do kawiarni z książką czy laptopem, by móc popracować.

Kawiarnia w Łodzi

Wnętrze kawiarni

Nie ma chyba osoby, która na hasło: „Pójdźmy do kawiarni” nie zareagowałaby wielkim entuzjazmem. Wszak to właśnie tu znakomicie odpoczniemy, zrelaksujemy się i odprężymy.

Uwielbiamy przebywać w tych miejscach, poznawać nowe smaki i aromaty kawowego naparu. Warto jednak dowiedzieć się o kawiarniach czegoś więcej. Sprawdźmy zatem, czym są kawiarnie wiedeńskie, jaka była historia lokali z kawą na świecie oraz dlaczego warto odwiedzać niewielkie, kameralne lokale.

O kawiarniach i kawie można pisać i opowiadać bardzo dużo. To z pewnością będzie niezwykle fascynująca oraz pouczająca lektura – zapraszamy!

Kawiarnie niszowe w Polsce

Kawiarnie niszowe w Polsce

Kawiarnie niszowe w Polsce Kawiarnie niszowe w Polsce. Wielu z nas wybiera małe, kameralne kawiarenki. Tu znajdziemy pyszne, świeżo mielone ziarna, zaparzone na wiele sposobów. Bywalców kawiarni w naszym kraju możemy zasadniczo podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich wybiera zwykle duże sieciowe lokale. Druga zaś poszukuje nowych smaków...

Więcej...

Historia kawiarni na świecie. Pierwsze lokale z kawą

Historia kawiarni na świecie. Pierwsze lokale z kawą

Historia kawiarni na świecie. Pierwsze lokale z kawą Pierwsze lokale z kawą. Kawa w świecie arabskim. Kawiarnie w Europie. Warto wiedzieć jakie były początki kawiarni w Europie. Historia kawiarni na świecie to temat niezwykle ciekawy. Można bowiem analizować poszczególne daty związanie z powstawaniem lokali z kawą, łącząc je z...

Więcej...

Kawiarnie wiedeńskie.

Kawiarnie wiedeńskie.

Kawiarnie wiedeńskie. Kawiarnie wiedeńskie popularne są na całym świecie. Pierwszą kawiarnię założono tu w XVII wieku. Austriacy kochają kawę! Warto wiedzieć, iż kawiarnie w Wiedniu zaczęły powstawać stosunkowo późno – choć bardzo szybko usłyszał o nich cały świat. Do dziś wiedeńskie kawiarnie uchodzą za symbol elegancji, dobrego smaku –...

Więcej...