Kategorie

Kawiarnia i restauracja Prowokacja

Restauracja Prowokacja to lokal z bardzo dobrą kuchnią. Na gościach robi wrażenie przyjazna atmosfera lokalu oraz doskonała obsługa.

Klimatyzowane pomieszczenia pozwalają na swobodę w zakresie ubioru i możemy być spokojni, o to by się nie przegrzać spożywając ciepłe potrawy.

prowokacja
Prowokacja, Wigury 13, Łódź

Lokalowi charakteru dodają odsłonięte cegły ściany, bardzo ładny prosty bar, pianino i skórzane sofy. Wystrój jest mieszaniną nowoczesności (halogeny) ze stylowymi meblami (komoda, świeczniki).

Dodatkowo jakości lokalu dodaje wystrój w postaci obrusów na stołach i zodiakalnych obrazów Kulika. Strawa wyśmienita za godziwą cenę (jak na warunki łódzkie; za pełną pięciodaniową kolację dla dwóch osób zapłacimy niespełna 120zł).

Serwowany aperitif i delikatne przystaweczki zachęcają podniebienia do dalszego poznawania smaku. Sałatki o bogatej fakturze. Przy zupie kremowej z pomodorów z grzankami, serkiem i czosnkiem można odnieść wrażenie, że to już niebo smaku.

Jarskie dania główne trafiają w najbardziej wyrafinowane gusta a gruszka w szodonie na deser ratuje gust polaka w zakresie wetów. Godna europejskiego wydania restauracja.

MENU (KAWY):
Espresso
Double Espresso
Czarna lub biała
Cappucino
Kawowa prowokacja
Caffe latte z likierem lub whisky 10,00 zł
ABSOLUTNY HIT ! Z BANANAMI I LODAMI WANILIOWYMI