Kategorie

Kawiarnia Bagdad Cafe

Bagdad cafe powstało w roku 1991, co czyni je jednym z najstarszych klubów w Łodzi. Jest miejscem typowo studenckim. Przyczynia się do tego jego położenie – w sąsiedztwie wielu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego i WSHE.

Co miesiąc w klubie organizowana jest nowa wystawa sztuki poprzedzona eleganckim wernisażem. Wstęp na tego rodzaju imprezy jest wolny a na wszystkich zainteresowanych czeka poczęstunek. Swoje prace pokazują tu przede wszystkim studenci i wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych, znani artyści i tzw.młode talenty.

bagdad
Kawiarnia Bagdad Cafe, Jaracza 45, Łódź

Oferta muzyczna klubu jest bardzo szeroka. Organizowane są zabawy taneczne z Dj-ami, imprezy regge, koncerty znanych zespołów oraz zespołów eksperymentalnych. Często pojawiają się także wizualizacje i projekcje.

Bagdad zmienia się podążając za nowościami. Początkowo identyfikowany jako klub jazzowy, stał się miejscem, w którym odbyła się pierwsza całkowicie house-owa impreza klubowa. Obecnie odbywają się tu słynne już imprezy klubowe z muzyką house, reggae, funk, breakbeat, elektro i in.

Bagdad nie zamyka się w jednorodnej stylistyce, można pobawić się tu przy rożnej muzyce; można też obejrzeć każdego miesiąca inna wystawę studentów i absolwentów ASP.

Przez całe lato miły ogródek wśród drzew z dala od zgiełku miasta ze smakowitymi potrawami z grilla.