Kategorie

Kawiarnia Cykada w Łodzi

Kawiarnia Cykada to bardzo urokliwe miejsce. Idealne aby zabrać tu osobę drogą sercu, aby w niepowtarzalnej atmosferze, przy dyskretnym oświetleniu, wyszeptać ważne słowa.

cykada
Kawiarnia Cykada, Piotrkowska 137/139, Łódź

Cykada to ponad przeciętny lokal. Już od progu witają nas ciepłe pomarańczowe schody prowadzące do piwnicy, w której znajduje się lokal. Od lokalu bije szyk, elegancja, gustowny klimat.

Lokal jest podzielony na dwie części. Jedna o nazwie „Pod aniołkami” przypomina salon w mieszkaniu bogatej cioci artystki. Dwuosobowe okrągłe stoliczki nakryte są białymi serwetami robionymi na szydełku.

Na każdym mała nocna lampka. Dwa stoły dla większego towarzystwa stoją pod ścianami. Jeden przed drewnianą ławą wmontowaną we wnękę w ścianie, przy drugim elegancka kanapa obita połyskliwym materiałem i takie same krzesła do kompletu. W pierwszym odruchu człowiek zastanawia się, czy na takich „biedermeierach” wolno w ogóle siadać. Sala zawdzięcza nazwę drewnianym figurkom aniołków pomalowanych na pastelowe kolory. Powieszone są na ścianach na przezroczystych żyłkach. Uroczo wygląda ślepe okienko podświetlone żarówkami, z którego wyrasta gałąź sztucznego drzewa. Pod drzewem też stoją aniołki.

Sala kominkowa jest bardziej romantyczna. Kominek do złudzenia przypomina prawdziwy. Ale grzeje jak należy.

Potrawy podawane w cykadzie są wyśmienite. Sznycel cielęcy po wiedeńsku z ziemniakami i surówką, karkówka w sosie własnym z domowymi kopytkami i zasmażaną kapustą, golonka po staropolsku z grochem puree, poza tym żeberka, wątróbka, rozmaite pierogi i inne polskie dania.

Na deser ciasta, lody i koktajle owocowe.

Ceny nie są zbyt wygórowane jak na lokal o takiej jakości.

Cykada to dobre miejsce na kulturalne towarzyskie spotkania i na pierwsze grzeczne randki.